Bu haber kez okundu.

Vakfıkebir'in yeni ilçe müftüsü Recep ŞAHAN

2013'den bu güne kadar toplam 7 yıldır İlçemizde görev yapan Vakfıkebir ilçe Müftüsü Hüseyin KÖKSAL bugün itibarı ile Samsun’un Atakum ilçesine atanmıştır.Vakfıkebir İlçesinde çok büyük hizmetler yapmış ve halk arasında sevilen Hüseyin KÖKSAL müftümüze yeni görev yerinde başarılar diliyoruz..

Vakfıkebir ilçesine yeni Atanan ilçe müftüsü

Recep ŞAHAN KIMDIR;

1974 yılında GİRESUN’un Espiye ilçesi Kurugeriş Köyünde doğdu. İlk öğrenimini köyünde tamamladı. *1985'de Espiye İmam Hatip Lisesi'ne başladı. *1991'de naklen Bursa İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırdı ve liseyi burada bitirdi(1992) *1993'de Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne girdi. *25 Temmuz 1996'da Espiye'nin Avluca Köyü'nde İmam-Hatiplik görevine başladı.1999'da fakülteyi bitirdi. *Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açmış olduğu sınavı kazanarak Konya Selçuk Eğitim Merkezi'ne girdi. 30 aylık bir ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 de mezun oldu. *Ve vaiz olarak Giresun Tirebolu’ya atandı.04.07.2002 tarihinde Tirebolu'da ilçe vaizi olarak göreve başladı.İlçe müftüsü Mehmet Bal'ın Vakfıkebir müftülüğüne atanması üzerine 23.09.2002 tarihinden itibaren bir süre müftülüğe vekalet etti. *29.11.2002 tarihinde askere gitti. Askerliğini Erzurum Aşkale'ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı.Acemi birliğinde Piyade Taburunda,Usta birliğinde ise yine aynı garnizonda bulunan Tank Taburunda idi. 04.07.2003 tarihinde askerden döndü ve 16.07.2003 tarihinde de Tirebolu'da vaiz olarak tekrar görevine başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kendisini Siirt ili Baykan ilçesi Müftülüğüne ataması üzerine 18.08.2003 tarihinde Tirebolu müftülüğünden ilişiğini kesti. 28.08.2003 tarihinde Baykan'da göreve başlayan ŞAHAN 2 senenin ardından tayininin GİRESUN-Doğankent ilçesine çıkması üzerine 15.09.2005 tarihinde Baykan'dan ayrıldı ve 23.09.2005 tarihinde Doğankent ilçe müftülüğü görevine başladı. Altı seneyi aşkın Doğankent Müftülüğü görevini yürüten Şahan 25.11.2011 tarihinde Yurtdışı görevi için Avusturya'nın Başkenti Viyana'ya gitti. *01 Aralık 2011 Tarihinde Viyana ATİB 20 Merkez Camiinde yeni görevine başladı. *Recep Şahan yurtdışı görevinden 08.08.2014 tarihinde döndü. *22.08.2014 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçesi müftülüğüne atandı. *09.09.2014 -17.09.2015 tarihleri arasında Akkuş Müftülüğü görevini yürüten Şahan 17.09.2015 tarihinde Akkuş Müftülüğü görevinden ayrıldı. 01.10.2015 tarihinde Bartın ili Kurucaşile ilçesi Müftülüğü görevine başladı. Halen çeşitli yerel gazetelerde dini ve milli konularda haftalık yazılar yazan Şahan evli ve iki kız babasıdır.

Haber;ASIM ÇAVDAR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.