Bu haber kez okundu.

Vakfıkebir CHP Teşkilatından ver yansın

CHP ilçe binasında yapılan basın açıklamasını okuyan Başkan Mehmet Keskin şunları söyledi: AKP/Saray ve MHP, ekonomik, siyasi krizlerin zorlamasıyla 2019 yılına kadar dayanamayarak, aldığı baskın seçim kararıyla ve sahip olduğu tüm olanakları kullanarak tek adam diktatörlüğünü halka onaylatmak için her türlü zorbalığı, baskıyı, ayak oyunlarını harekete geçirdi.

Tüm bu anti-demokratik, eşitsiz, adaletsiz koşullara ve tüm saldırılara rağmen CHP eşitlik, özgürlük, barış ve insanca bir yaşam özlemiyle milyonları arkasına alarak meydanları doldurdu. Sesini duyurabilmek için alternatif iletişim kanallarını kullandı, sandık güvenliği örgütlenmesi için seferber oldu. Seçim sonuçları maalesef beklentilerimize uygun bir şekilde sonuçlanmadı.

AKP-MHP “koalisyonu”; ülkemizin yaşadığı ekonomik, politik, toplumsal krizi çözmeyecek, tersine derinleştireceği şimdiden anlaşıldı. Maalesef daha fazla yoksulluk, işsizlik ve sömürü kapıdadır.

Kurtuluş için Mart 2019’daki yerel seçim bir bakıma yeni bir başlangıç olacaktır.

Bu seçim sürecinde görevimiz; diktatörlüğe karşı 24 Haziran öncesi ülke genelinde oluşan demokrasi mücadelesi için kurulan dayanışmayı ve omuz omuza mücadele duygusu ile somut bir hizmet programı çerçevesinde birleştirmektir.

Biz CHP ilçe örgütü olarak bu konuda Vakfıkebir’de üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde sırtlanacağız.

Öncelikle Mart 2014 de görevi üstlenen yönetimin beş yılını doğru bir şekilde değerlendirme yapılanları, yapılmayanları, önerilerimizi samimi bir şekilde kamuoyu ile paylaşmak sorumluluğumuzun gereğidir. Amacımız üzüm yemektir. Bağcıyı dövmek değil…

YAPILAN HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yerel yönetim hizmetleri anlamında CHP olarak önceliğimiz ilçemizin çıkarlarıdır. Güzel ilçemize hak ettiği hizmetleri ve yatırımların sağlanmasıdır. Bu anlamda ilçemizde taş üstüne taş koyan herkese minnettarız.

İlçe belediyemizin görev süresi içerisinde mahalle yollarının bir bölümünü betonlaması, ilçe plajının ve yürüyüş yolunun yapılması, Körez Mahallesi ve Çamlık Sahil Mahallesi sahil geçişinin ağaçlandırılması, Otelin yeniden ilçemize kazandırılması, Ekmeğin coğrafi işaretinin alınması, fol deresi ıslahı, elektrik hatlarının yer altına alınması konusundaki çalışmalar için teşekkür ederiz. Ama birçoğu 2014 seçimlerinde CHP’nin ortaya koyduğu projeler olan ve AKP’nin seçim vaadi olan projelerin büyük bölümü sümen altı edilmiş, Vakfıkebir halkına verilen sözler yerine getirilmemiştir. İlçemizde iktidarın birinci sıra milletvekili var da ne oldu? İlçeye kazandırdığı bir eser var mı?

Büyük şehir belediyesinin Vakfıkebir’e yaptığı önemli bir yatırım var mı?

Hani “Üçlü olsun, güçlü olsun” demiştiniz. Vakfıkebir bu dönemde Trabzon’un en ihmal edilen ilçelerinden birisi oldu.

BEŞ YILLIK SÜREYE BAKILDIĞINDA BAŞARISIZ BİR DÖNEM GERİDE KALMIŞTIR

Beş yıllık döneme baktığımızda ilçe belediyemizin hizmetleri beklentinin çok altında kalmıştır, başarısızdır.

Her fırsatta belirttiğimiz gibi bizim hizmet anlamında olmazsa olmazlarımız istihdam yaratacak, işsiz gençlerimize iş imkânı sağlayacak olan: Organize Sanayi Bölgemize belediye başkanımızın bütün iyi niyetine rağmen başlanamadı ve bağlı olarak Limanımız konusunda bir adım atılamadı.

Sahil Projemiz tamamlanarak ekmeğimizin ve yöresel ürünlerimizin pazarlanabileceği,bir ekonomik hareketlilik oluşturacak ortam ve tesisler yapılamadı.

TURİZME ÖNEM VERİLMEDİ

Turizm bacasız fabrikadır ama ilçemizin yaylası olan doğa harikası Karadağ Yaylası’nı doğal dokuya zarar vermeden yapılacak tesislerle iç ve dış turizme açma konusunda hiçbir şey yapılmadı.

VERİLEN SÖZLER UNUTULDU

İhtiyaca cevap veremeyen bir tarafı şehirlerarası, bir tarafı mahalle dolmuşlarını bir araya toplayacak otogar yapılamadı.

Taksi durakları sorunu çözülemedi. Duraklar hala caddeleri işgal ediyor.

Pazaryeri çilesi sürüyor, verilen sözler unutuldu. Hani balıkçı esnafımıza modern bir balıkhane sözü ne oldu?

Tarım ve hayvancılığı teşvik edici çalışmalar, organik ürün yetiştiren vatandaşlarımızın ürünlerini pazarlayabilecekleri bir pazaryeri yapılmadı.

Şehrin merkezindeki çarpık yapılaşma nedeniyle zorunlu hale gelen yasaya uygun, vatandaşımızı mağdur etmeyecek, kültürel dokuyu koruyan, rant gözetmeyecek bir kentsel dönüşüm beklentisi karşılıksız kaldı…

Mezbahana ve canlı hayvan satış yeri sözleri havada kaldı.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR UNUTULDU

Yardıma muhtaç çocukların topluma kazandırılması için eğitim ve barınmalarının sağlanmasına ilişkin sözleriniz ne oldu?

Yaşlılar için huzur evi, kimsesizler ve kadınlar için sığınma evi, okul öncesi eğitimi için tesisler ve kreşler için verilen vaatler unutuldu. Hani her mahalleye bir çocuk parkı yapılacaktı?

Nerede sokak hayvanlarının rehabilitasyonu projesi?

KURUMLAR UNUTULDU

İlçemiz hastanesi bölgeye yönelik hizmet ettiği için kapasitesinin büyütülmesi gerekmektedir.

Adliye Sarayı konusu artık halledilmelidir.

Vakfıkebir Yüksek Okulu çoktan hak ediyor. Bu konuda yeterli duyarlılık gösterilmedi.

İlçedeki amatör spor kulüplerimiz yeterince desteklenmedi.

Belediye hizmet binası ilçemize yakışmıyor. Hani yenisi yapılacaktı.

GÜNEY ÇEVRE YOLU

İlçemizin güneyinden geçen (Büyükliman, Hacıköy, Kirazlık arka yol) yol projelendirilerek, toplayıcı yollarla birbirine bağlanarak şehri geriye doğru çekecek ve geliştirecek Güney Çevre yolu yapılmadı.

YALIKÖYE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ

Bu dönem içerisinde Yalıköy dışlandı, tamamen unutuldu. Sözü verilen rekreasyon alanları yapılmadı.

KÜLTÜR VE SANAT TESİSLERİNDEN YOKSUN BİR İLÇE

Kültüre ve sanata önem verilmedi. Bu anlamda tesisler ( tiyatro, sinema, sportif tesisler) yapılmadı. Sosyal alanlar yapılmadı. İlçemize yakışır bir şehir parkı yok. Hani nerede Gülbahar Hatun Parkı sözünüz? İlçenin bir düğün salonu yok… Modern bir bay/bayan WC bile yapılamadı…

Önümüzdeki dönem CHP Vakfıkebir halkını somut bir hizmet anlayışında ve projelerde birleştirerek, en doğru adayla yerel iktidarda bu sorunları nasıl çözeceğini gösterecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.