Bu haber kez okundu.

VAKFIKEBİR AK PARTİ DE GÖVDE GÖSTERİSİ

Cumhur İttifakı, AK Parti Vakfıkebir Belediyesi başkan adayı Muhammet Balta Sabri Bahadır Kültür Merkezi’nde proje aday tanıtım toplantısında projelerini açıkladı. Proje tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Çanakkale Zaferinin 104. Yıl dönemi nedeniyle slayt gösterisi yapıldı.

5 yıl önce olduğu gibi bu günde aynı heyecanla,

Mevcut belediye balkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta yeni dönem projeleri açıklarken rahat tavırları dikkatleri çekti. Başkan Balta “5 yıl önce 17 Mart 2014 tarihinde yine burada aynı coşku ve heyecanla 45 projeyle yola çıktık. Bugün 45 proje ile neler yaptığımızı açıklamak istiyorum. Hesap veren bir başkan olacağız demiştik, bugün hesap günü 2019-2024'ün yeni projelerini sunma günüdür. Vaat ederek yaptığımız proje ve hizmetlerde sizin en büyük talebiniz yoldu. Yüzde 50 oranında yoldu. Büyük yatırımlar yaptık, TİSKİ’nin de desteği ile 400 km’ye yakın beton yol yaptık. Yol medeniyettir dedik, ulaşamadığın yer senin değildir dedik. 1200 metrelik yol ağımızın 3’de birini tamamladık. 150.000 metrekip sanat çalışmaları yaptık. Yaylacılık yapan kardeşlerimizin yanında olduk. 2 milyon yatırım yaptık. Altyapısı tamamlanmış modern sokaklar hizmet ettik. Su kanalizasyon çalışmaları ile ilgili yatırımlar yaptık.

11 yıldır atıl duran otelimizi turizme kazandırdık,
Fol deresi sözümüz vardı, ıslahı tamamlamış bunu bitirdik. 13 mahallemizde çocuk oyun parkları oluşturduk. 11 yıldır atıl duran otelimizi yaptırarak turizme kazandırmış olduk. Kurumsal kimlik çalışmalarımızı oluşturduk, e belediyecilik oluşturduk. Çöp toplama ve temizlik hizmetleri ve mezbahana hizmetlerini arttırdı. Cami ve okul temizliklerini yaptık. Yeni Cami’nin bir WC ve Abdesthane yaptık. Mezarlıkların temizliğini yaptık. Tarımsal projelere katkı sağladık. Malzeme satın alınıp verilmesini gibi konularda çiftçilere destek olduk. Hayırseverlerle iş arayan kardeşlerimizi buluşturduk, meslek edindirme kursları açtık. Yetimlerin her zaman yanında olduk. Olmaya devam edeceğiz. Amatör sporları destekledik. Okullardaki tüm amatör sporları kayıtsız şartsız destekledik. Vakfıkebir’in birliğini sağlayan etkinliğin içinde olduk festivaller ve konserler oldu.

2018 yılında ses getirecek festival gerçekleştirdik, 86 projede işlem gösterdik,

Festivalimizi söz vermiştik ancak 2018’de yapabildik. Terör olayları nedeniyle doğru bulmadık. 2018 yılında ses getirecek festivali gerçekleştirmiş olduk. MOBESE hizmet vermeye başladı, huzurlu bir kentiz daha da olmaya devam ediyor. 86 projede işlem gösterdik. Plaj bunlardan bir tanesi modern bir plaj ve yürüyüş yolunu hizmete sunduk. Tatile gelen vatandaşlarımız bize teşekkür ediyor. 9 mahalleden 44 mahalleye çıktı. 23 araç parkımızı yeniledik. 7 tanesini hibe olarak kazandırdık. 112 acil istasyonu sentetik sahada inip kalkıyordu. Helikopter pisti yaptık, sağlığa hizmet ediyor bütün hemşerilerimiz bu hizmetten yararlanıyor. Kültürel faaliyetlerde ciddi işlemlere imza attık. 150’ye yakın faaliyet düzenledik. Tarihe miras bırakacak işler yaptık. Burası eski bir ilçe 142 yıllık bir geçmişi var. Basılı evrak konusunda sıkıntısı var 100 adet Osmanlı eserini kitaplaştırdık. Kütüphanelerde yerini aldı. Vakfıkebir belgeseli ve klipi yaptık. Eğitime çok büyük destekler verdik. Okulların fiziki ihtiyacını kitapların ücretlerini biz karşıladık.

Ekmeğimizin, 3 Ağustos 2018 yılında tescilini ve coğrafi işaretini aldık,

Ekmeğimizle meşhuruz, 3 Ağustos 2018 yılında tescilini ve coğrafi işaretini almak bize nasip oldu. Emeğini geçen herkese teşekkür ediyoruz. Külek peynirin tescilinde son aşamaya geldik. LED ekran kurduk, web tabanlı kent bilgi sisteminin altyapısını hazırladık. Özel bireylerimizin hep yanında olduk. Seçim çalışmalarında ziyaret ettiğimizde sıkıntılar olduğunu gördük, iş birliği yaparak Halk Eğitim Merkeziyle özel bireylerimizle evden alıyoruz masraflarını karşılayıp evine bırakıyoruz. Onların ve ailelerinin hayır duasını almaktan dolayı çok mutluyuz

Sosyal hizmet merkezi, İŞKUR 5 ilçeye hizmet ediyor,

Sosyal hizmet merkezi, İŞKUR hizmet merkezi belediye ait binada 5 ilçeye hizmet ediyor. Bu kurumdan faydalanan vatandaşlar bir daha Trabzon’a gitmiyor. Fen Lisesi kazandırdık, çok zorluklarla alındı. Eğitim’de kalitenin yükselmesi arttı. Çevre il ve ilçelerden çocuklarımızı kazandırdık. Kemaliye İlkokuluna yeni bina, 200 kişilik KYK öğrenci yurdumuzun inşaatı devam ediyor. Hastanemizin modernizasyonu kazandırılmasın, elektrik tellerinin yer altına alınması bunların takipçisi olduk. Eski kırsallarda çok iyi işler yapıldı ama merkezde yapılmadı bu bir algı oluştu ancak bu doğru değil. Çamlık Sahil, Kemaliye Büyükliman Kirazlık gibi mahallelerimizde işlemlerimizi gerçekleştirdik sonra kırsala geçtik. Önceleri İş yerine muhtarlarımız gelip çimento çakıl aldığında koşarak gidiyordu. İl özel idaresi devam ediyor olsaydı yaptığımız işlerin 40 yılda yapılması mümkün değildi. Adliye binası, emniyet müdürlüğü binası, şehir içi şu şebekesi projesi, Fol deresi 2. etap ıslah projesi ile ilgili çalışmalarımız var. Fol deresinde kamulaştırma konusunda sıkıntımız var.

Bir akşam Vakfıkebir gidiyor. O gün herşeyini hazırlattık bakanlığa sunduk. 85 milyonluk gibi bir rakamla programa alındı. İnşallah çözeceğiz. 1 ve 2 köprünün değişmesi yatağın gelişmesi derenin ıslağına kadar büyük bir proje hazırladık. Gülbahar Hatun 2. etabın ihalesi yapılmış terminal döner kavşağı ve hastanenin önündeki battı çıktı kapsayan büyük bir proje. Müteahhittin tavsiye kararını verecek. Sahil Düzenleme için harekete geçtik dolgu imar planımız 2 görüşümüz kaldı bakanlıkta, askıya çıkacak ve başlayacağız. 70 dönüm civarında yerimiz var. Vakilerimizle görüşecek 550 dönümlük yer hedefledik. Bunları hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. İnsanları mağdur edecek bir kentsel dönüşüm planlamıyoruz. Rızaları ile başlayacağız, birlikte başaracağız. Doğalgaz uzun vadeli hedeflerimizdendi. Gelinen nokta itibari ile sanayi bölgesi ve Vakfıkebir’de 2019’da çalışmalara başlayacağız. Organize sanayi bölgemiz, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 1996 da temelleri atıldı, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Geldiğimiz nokta itibari ile kamulaştırma sorunları çözüldü. 25 metrelik bağlantı yolunu imar işledik. Bakanımız tarafından da ihale talimatı verildi. Talep topluyor ve tahsis aşamasındayız. Bittiğinde 2500-3000 kişiye iş imkânı demektir. Kapalı yüzme havuzu projemiz, bakanlığa önerdik belediye ile yapılması söylendi. Şehir hamamını hayata geçireceğiz. Doğa kampları ve mesire alanları projesi: Bakanlığımıza önerdik kamp yeri planlıyoruz, Trabzon’un tüm projelerinde hayat bulmasını istiyoruz. Çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Yeni dönemde yapılması planlanan projeleri Başkan Balta şu şekilde açıkladı:

Proje Aşamasındaki Vaatler :

Belediye hizmet binamızı yapmayı arzu ettik, mevcut arazi üzerinde tarihi misyona yakışır bir binanın mümkün olmadığını gördük. Kentsel dönüşüm ile yapmayı planlıyoruz. Otogar projemiz: dolgu imar planı tamamlandıktan sonra hayata geçireceğiz. Büyükliman Seyir Terası projesi bunu özel girişimci ile yapmak istiyoruz. Birçok yatırımcıya gösterdik. 5 yıl boyunca bu çalışmaları yaparken 54.769 vatandaşımızı ağırladık. 27 bin nüfusumuz var. Yüz yüze 55 bin kişi ile görüştük. Düğünlerinde cenazelerinde, ramazanlarda yanlarında olduk. Bunu önemsiyoruz, gönül belediyeciliği bunun için var. Bu noktada eksik olduğunu düşünen varsa biraz daha bu çalışmaların yanında birlikte olmamızı istiyorlar. Sözünü veriyorum.

İnsanlar daha sosyal projeler istemeye başladı,

Toplam 80 milyon civarında belediyeye katkı yaptık. 58 milyonu üreterek gerçekleştirdik. Sorduk halkımız ne istiyorsunuz yolla ilgili ciddi ihtiyaçlar giderildi. İnsanlar daha sosyal projeler istemeye başladı. Rahat vakit geçirecekleri alanları istemeye başladı.

Projelerimizi paylaşmak istiyoruz,
İskele ve çevresi projesi: burayı yaşam alanına çevirmek istiyoruz. Projesi hazır, yürüyüş yolu ile bağlantılı hale getireceğiz. Üst geçit projesi: Üst geçit düşündük, engelli kardeşlerimiz karşıya geçebilecek, bisikletli arkadaşlar geçebilecek. O nostaljiyi yaşatacağız. Sahil Parkı projesi: dolgu imar planı bittikten sonra ihalesini gerçekleştireceğiz. Ciddi sosyal alanımız olarak bölge halkına hizmet edecektir. Ekmek temalı millet bahçesi: Vizyon projemiz, düşündük bir açık hava müzemiz olsun. Hazırlattık yükü ağırdı. Millet Bahçeleri imdadımız yetişti. Bakanlığımız kabul etti, TOKİ’de proje revize ediliyor. Bu alanda yöresel ürünlerin satılacağı bir yer inşa edeceğiz. Cumhurbaşkanımız bunu ilan etti, kendisine teşekkür ediyorum. Vakfıkebir ekmeğine ulaşan bir yol olacak ve Turizme katkı sunacağına inanıyorum. Karavan Park Projesi: Dolgu alanında uluslararası işareti olacak bir projemiz var. Farklı bir proje olacak Karavan Park projemiz. Yalıköy’e yakın olan bir alanda. Yalıpark koyduk adını, Vakfıkebir’in sahili Çamlık sahiline kadar yaşam alanı haline gelecek. Pazar yeri projesi: Biraz daha geliştirdik. Yavuz selim caminin arkasında yapacağız. Balıkhane, otopark ve pazarcılarımızın malzemelerini koyacağı bir depo olacak. Hanım kardeşlerimizin dinlenebileceği bir alan olacak. Entegra proje şeklinde hizmete sunacağız. Mendirek Çay Bahçesi Projesi: Denizi çok seviyoruz. Hoşca vakit geçireceğinizi inanıyorum denizin hemen kenarında olacak. Kent Müzesi projesi: Mülk sahibi ile görüştüm kamulaştırıp kent müzesi haline getirmek istiyoruz. Turizm master planı: Trabzon orta doğudan ciddi bir turist çekiyor, ancak ilçeye gelmiyor. Bir plan yaptık bazı binalarımızı çeşmelerimizi turizme kazandırmak istiyoruz. Alt Geçti projesi: Karayolları ile ne kadar görüştüysek istediğimizi alamadık, biz yapsak olur mu dedik mutlu oluruz dediler. Yaşam alanı olacak şekilde projeler hazırladık. Her konuda vatandaşlarımız deniz tarafına geçebilecek 24 saat izlenecek. Dış Cephe Sağlıklaştırma projesi: Fol Deresinin kenarında, Fatih Caddesi Gülbaharhatun Caddesinde dış cephe iyileştirmesi gerçekleştireceğiz. Bakanlıktan hibe aldık kademe kademe gerçekleştireceğiz. Sokak ve Cadde düzenleme projesi: direkleri özel şekilde tasarlattırdık. Projeler tamam, doğalgaz ve su projelerimiz hazırlanmış hızlı bir şekilde geçmek istiyoruz. Fakülte projesi: Hepimizin hayali, bir hazırlık olması gerekiyor. Trabzon Üniversitesi yatay olarak büyüyecek. Yüksekokul ve fakülte olarak nimetlenmek istiyor. 50 dönüm araziyi satın alarak kazandırdık. İnşallah Vakfıkebir’in kültürüne uygun bir fakülteyi kazandırmak sizlerle buluşturmak istiyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.